Informace o nás

Spolek jabloneckých dam a pánů se chce v následujících letech zaměřit na zpracování kramářských písní ze sbírky Josefa V. Scheybala a s tím související městský folklor. Připravujeme prezentaci Města Jablonec nad Nisou v historických souvislostech zahrnujících jak konkrétní události, které ovlivnily život občanů města a regionu, tak představení celkové atmosféry společenského života přelomu 18. a 19. století - oblečení, tradice, společenské události, stravování a podobně. Svou činností chceme dále udržovat a zejména rozvíjet odkaz Jany a Josefa V. Scheybalových. Díky našemu zaměření chceme také podpořit spolupráci mezi dalšími organizacemi a uskupeními - spolupráce s Městem Jabloncem n. N., Spolkem přátel Jablonce nad Nisou, Jabloneckým kulturním a informačním centrem, dalšími hudebními spolky a osobnostmi našeho města. K prezentaci naší práce chceme využívat tradiční akce jako jsou vánoční a velikonoční trhy, Dny kulturního dědictví a podobně.

V našem repertoáru najdete písně humorné i tragické, zkrátka ze života. Pokud byste měli zájem o vystoupení na vámi pořádaných akcích, neváhejte nás  kontaktovat !

Členové spolku

Považujeme se za amatéry, i když naše řady obohacují zpěváci a muzikanti profíci. Naší největší devizou je nadšení a láska k tradicím, regionu a jeho historii. Zajímá nás komplexní představení daného období. Proto můžeme vaše akce obohatit už jen svou přítomností v dobovém oblečení. Kramářské písně vám představíme pomocí tradičních plakátů, které jsou autorskými ručními kresbami za doprovodu harmoniky nebo houslí.